Kanárské ostrovy
počasí, klima a kdy jet


Kanárské ostrovy jsou velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Každý ze sedmi velkých ostrovů má svůj vlastní charakter a jedinečné zajímavosti. Na Kanárských ostrovech je celoročně příjemná teplota, ale mezi jednotlivými ostrovy jsou rozdíly v podnebí a počasí. Chcete jet na dovolenou na Kanárské ostrovy? Uvedli jsme pro vás seznam nejlepších míst, která můžete navštívit.

Tenerife

Tenerife je největší a také nejoblíbenější ze sedmi velkých Kanárských ostrovů. Na tomto ostrově se nachází Pico del Teide, nejvyšší hora Španělska. Je to opravdová atrakce, která je vidět i z ostatních ostrovů. Tenerife je velmi oblíbené mezi milovníky slunce, ale na ostrově se mohou vyřádit i pěší turisté.

Vydejte se na pěší túru nádhernou krajinou nebo vystoupejte na Pico del Teide. Lanovka vás vyveze na dlouhou cestu, ale cestu na vrchol budete muset zvládnout po svých. Poté si můžete odpočinout na jedné z krásných písečných pláží.

Počasí na Tenerife je vlastně vždy pěkné. Po celý rok je zde teplo a málo prší. Oblíbená je proto zejména jižní část ostrova.

Gran Canaria

Gran Canaria je ostrov plný kontrastů. Na severu najdete krásnou zelenou krajinu, zatímco jih je spíše pouštní. Na jihu jsou také krásné pláže. Tato část ostrova je proto mezi rekreanty nejoblíbenější. Přírodní rezervace Dunas de Maspalomas je výjimečným místem k návštěvě. Vysoké písečné duny vás zcela obklopí a vy si budete připadat jako v jiném světě.

V této přírodní rezervaci se nachází také Charco de Maspalomas. Jedná se o oázu, kde pravidelně odpočívají stěhovaví ptáci. Nezbytná je také návštěva hlavního města Las Palmas. Staré centrum města má dlouhou a bohatou historii, která je patrná dodnes.

Na ostrově Gran Canaria je příjemná teplota po celý rok. Prší zde však o něco více než například na Tenerife a Lanzarote. Severní část ostrova se s tím musí vypořádat. Přesto je Gran Canaria skvělou dovolenkovou destinací po celý rok.

Fuerteventura

Fuerteventura je ostrov, na který byste se měli vydat, pokud máte rádi windsurfing. Kromě příjemné teploty a nízkých srážek je na ostrově téměř vždy vítr. Pláže jsou rozhodně nejoblíbenějším místem na ostrově. Pláže jsou oblíbené nejen mezi milovníky vodních sportů, ale i mezi opalujícími se.

Udělejte si čas na pozorování západu slunce na pláži. Obloha se zbarví do nejpůsobivějších barev. Pro pěší turistiku je vhodným cílem Parque Nacional de Jandia.

Lanzarote

Lanzarote je všestranný ostrov. Velmi oblíbené jsou samozřejmě krásné pláže, ale za návštěvu stojí i hlavní město Arrecife. Město se nachází na pobřeží a nabízí spoustu útulnosti. Zvláštní destinací je také národní park Timanfaya. Zde se dozvíte o sopečné minulosti Lanzarote. A určitě navštivte muzeum Fundación César Manrique. Tento umělec byl velmi důležitý pro vznik dnešní podoby Lanzarote.

Lanzarote leží v těsné blízkosti Afriky, což z něj činí jeden z nejteplejších Kanárských ostrovů. Teplota je zde příjemná po celý rok a téměř nikdy neprší. Večery však mohou být někdy kvůli větru poněkud chladné.

La Palma

La Palma je oblíbeným cílem turistů. Je to nejzelenější Kanárský ostrov. Můžete se procházet po zvláštních přírodních parcích a malebných vesničkách. Národní park Caldera de Taburiente je krásným cílem procházek. Zde se nachází obrovský kráter se strmými stěnami a impozantním vodopádem.

Na ostrově La Palma je příjemná teplota po celý rok. Nejvíce deště spadne v říjnu a listopadu. Po zbytek roku je většinou sucho s průměrnými teplotami mezi 19 a 24 stupni. To je ideální teplota pro chůzi a jízdu na kole.

La Gomera

La Gomera je krásná a klidná destinace pro milovníky přírody. Na ostrově se nachází obrovské množství rostlin a živočichů. Od nádherných vavřínových lesů až po úchvatně vysoké skalní stěny. Na tomto ostrově je stále spousta nespoutané přírody.

Zábavu nabízí také příjemné hlavní město San Sebastián. Projděte se malebnými uličkami a kochejte se autentickými stavbami. Chcete strávit den na pláži? Playa de Santiago je pláž s černým pískem, kde můžete relaxovat.

La Gomera je skvělou dovolenkovou destinací po celý rok. Teplota nikdy příliš neklesá a v létě stoupá na příjemných 24 nebo 25 stupňů. To je skvělá teplota pro poznávání divoké přírody ostrova. Srážek je po celý rok málo.

El Hierro

El Hierro je nejmenším ostrovem Kanárských ostrovů. Najdete zde jen několik malých pláží. Zbytek pobřeží tvoří vysoké strmé skály. Tento ostrov je oblíbený zejména mezi potápěči. Mořská rezervace Mar de las Calmas je považována za jedno z nejlepších míst pro potápění v Evropě. Mnoho potápěčů chce objevovat zdejší bohatý podmořský svět.

El Hierro je dobrou volbou, pokud nemáte náladu na masovou turistiku. Tento malý ostrov je turisty často přehlížen, ale právě proto stojí za to.

Na ostrově El Hierro je příjemná teplota po celý rok. Srážek je také velmi málo. Nejvlhčími měsíci jsou říjen a listopad. Od srpna do října je s průměrem 24 stupňů nejteplejší.
Kdy jet na Kanárské ostrovy

The best time to travel differs per island from Kanárské ostrovy. View the best travel months for:

Pokud chcete navštívit některý z Kanárské ostrovy, nejvhodnější dobou je obvykle Leden až Prosinec. V tomto období bude příjemná teplota a téměř žádné srážky. Nejvyšší průměrná teplota na Kanárské ostrovy je 24°C v Srpen a nejnižší 18°C v Únor. Nejvyšší teplota vody je 25°C a nejchladnější 20°C.

V následující tabulce můžete rychle zjistit průměrné měsíční počasí na Kanárské ostrovy, měsíční teploty nebo nejvyšší srážky. Naše průměrné měsíční klimatické údaje vycházejí z údajů za posledních 30 let.

Podnebí podle měsíců Kanárské ostrovy

led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Teplota (°C) 19 18 19 20 21 22 23 24 24 24 22 20
Teplota vody (°C) 22 21 20 21 21 23 23 24 25 25 24 22
Srážky (mm) 8 9 16 5 4 2 2 12 11 20 18 7

Cestujte a zůstaňte Kanárské ostrovy

Letenky

Hledáte let do Kanárské ostrovy? Nastupte na palubu jedné z těchto leteckých společností.

Podnebí Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech panuje subtropické podnebí, což znamená, že je zde zpravidla teplé a slunečné počasí po celý rok. V závislosti na tom, který ostrov navštívíte, se však mohou vyskytnout značné rozdíly. Například ostrovy Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura jsou obecně teplejší a sušší než jiné ostrovy, například Gran Canaria nebo La Palma.

Průměrná teplota na Kanárských ostrovech se pohybuje mezi 21-23 stupni Celsia. V zimních měsících klesá průměrná teplota na 18 stupňů Celsia. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi je však stále poměrně teplo.

Na Kanárských ostrovech je také velmi málo srážek. Ostrov Fuerteventura je nejsušší ze všech ostrovů, s průměrným ročním úhrnem srážek pouhých 150 mm. Pro srovnání, nejvlhčím ostrovem je La Gomera s průměrným ročním úhrnem srážek 1 200 mm.

Podnebí Kanárských ostrovů ovlivňuje několik faktorů.

Podnebí Kanárských ostrovů ovlivňuje řada faktorů, včetně Golfského proudu a pasátů. Golfský proud je teplý oceánský proud, který proudí z Mexického zálivu do Atlantského oceánu. Toto proudění pomáhá udržovat Kanárské ostrovy v zimě teplé a v létě chladné. Dalším důležitým faktorem klimatu Kanárských ostrovů jsou pasáty. Tyto větry vanou z východu na západ a pomáhají přinášet na ostrovy mraky a déšť.

Dalším faktorem, který ovlivňuje podnebí ostrova, je jeho topografie. Na hornatém ostrově bude chladnější podnebí než na zcela rovinatém. Důvodem je to, že hory blokují sluneční světlo a brání přístupu tepla na povrch ostrova. Například Lanzarote má průměrnou teplotu 20 stupňů Celsia, protože je rovinaté. Naopak La Gomera má průměrnou teplotu 16 stupňů Celsia, protože je hornatá.

Jaký je nejteplejší ostrov na Kanárských ostrovech?

Nejteplejším ostrovem Kanárských ostrovů je Fuerteventura, která se však od ostatních ostrovů v první trojce nejteplejších Kanárských ostrovů příliš neliší. Průměrná roční teplota na Fuerteventura je 22,7 °C. Druhým nejteplejším ostrovem je Lanzarote s průměrnou roční teplotou 22,4 stupně Celsia. Trojici nejlepších doplňuje Tenerife s průměrnou roční teplotou 21,8 stupně Celsia.


Podnebí podle měsíců Kanárské ostrovy

led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Den 19 18 19 20 21 22 23 24 24 24 22 20
Noc 16 16 16 17 18 19 20 21 21 21 19 18
Voda 22 21 20 21 21 23 23 24 25 25 24 22
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Srážky 8 9 16 5 4 2 2 12 11 20 18 7
Deštivé
dny
6 7 7 5 3 2 2 4 6 8 10 7
Dny bez
srážek
25 21 24 25 28 28 29 27 24 23 20 24
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Slunce hodin
denně
8 8 8 9 9 9 9 9 9 9 8 9
Rychlost větru
v Bft
4 4 4 4 4 4 4 4 3 3 3 4
UV-index 5 5 5 5 5 6 6 6 6 6 5 5

Počasí Kanárské ostrovy podle měsíce

Jaké je průměrné počasí ve Kanárské ostrovy v daném měsíci? Pojďme to zjistit! Kliknutím na měsíc zobrazíte všechny měsíční průměry slunečního svitu, vysokých a nízkých teplot, procentuální pravděpodobnosti deště za den, sněžení a počtu deštivých dnů.

Kanárské ostrovy počasí

Teplota v Kanárské ostrovy během následujících 14 dnů bude 22°C till 24° with one day chance of light rain showers. Teplota vody je 21°C.

5denní předpověď počasí Kanárské ostrovy

Počasí
Max/min
Voda
Srážky
Vítr
středa
7 Červen
Icon
24°C
23°C
21°C
0.7 mm
14 m/s
čtvrtek
8 Červen
Icon
23°C
22°C
21°C
0 mm
6 m/s
pátek
9 Červen
Icon
23°C
22°C
21°C
0 mm
4 m/s
sobota
10 Červen
Icon
23°C
22°C
21°C
0 mm
3 m/s
neděle
11 Červen
Icon
23°C
22°C
21°C
0 mm
4 m/s

Zobrazit předpověď počasí na 14 dní pro Kanárské ostrovy


Zkušenosti s počasím Kanárské ostrovy

Byl jste ve Kanárské ostrovy?

Zanechte nám své zkušenosti s počasím ve Kanárské ostrovy a vyhrajte 100 €!

Váš e-mail se v recenzi neobjeví a nebude předán třetím stranám.

Odesláním těchto informací souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

Často kladené otázky

Kde jsou Kanárské ostrovy?

Kanárské ostrovy je souostroví patřící do Španělsko. Leží v přímce ve 3 522 km od Praha.

Souřadnice Kanárské ostrovy jsou:

  • Zeměpisná šířka: 28.2447668
  • Zeměpisná délka: -15.8287774

Souřadnice GPS jsou 28° 14' N, 15° 49' W

Které ostrovy patří k Kanárské ostrovy?

Kanárské ostrovy se skládá z těchto 7 ostrovů:

Jak dlouho trvá let na Kanárské ostrovy?

Doba letu z Praha/Ruzyně na Kanárské ostrovy je přibližně 5 h. 10 min.

Letenky

Jaká jsou letiště na Kanárské ostrovy?

Toto jsou letiště, která se nacházejí na Kanárské ostrovy:

Jaká je měna Kanárské ostrovy?

Na Kanárské ostrovy se k platbě používá Euro (EUR).

Směnné kurzy dne 7 Červen 2023

  • 1 Česká koruna = 0,038 Euro
  • 1 Euro = 26,35 Česká koruna
  • 100 Česká koruna = 3,79 Euro
  • 100 Euro = 2 635,46 Česká koruna

Jaké je předčíslí oblasti Kanárské ostrovy?

Předvolba oblasti pro volání Kanárské ostrovy je +34.