Hledat Menu

Průměrné klima Madeira

Klima Madeira má průměrnou roční teplotu 23°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 20°C a stoupnout na 27°C.

Ročně zde spadne přibližně 558 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Madeira očekávat.

Nejlepší čas na cestování do Madeira je January do December. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Madeira.

Temperature 20 až 27°C
Rain 558 mm
Klima Madeira

Klimatická tabulka Madeira

Klimatická tabulka Madeira ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 20 20 20 21 22 24 26 27 26 25 22 21
Noční teplota (°C) 16 15 15 16 18 19 21 22 22 21 18 17
Srážky (mm) 57 62 83 58 9,3 36 1,3 2,1 26 71 86 66
UV index 5 5 7 7 8 7 6 7 6 5 4 4
Nejlepší měsíc Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes

Teplota podle měsíců v Madeira

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Madeira

Teplota podle měsíců v Madeira

Srážky podle měsíců v Madeira

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Madeira.

Srážky podle měsíců v Madeira

UV-index podle měsíců v Madeira

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Madeira.

UV-index podle měsíců v Madeira

Roční teplota v Madeira

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Madeira, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Madeira

Roční srážky v Madeira

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Madeira.

Srážky podle roků v Madeira

Další klimatické informace o Madeira

Madeira má mírné podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Počasí zde ovlivňuje jak Atlantský oceán, tak africký kontinent. Srážky jsou v průběhu roku poměrně rovnoměrně rozloženy. V období od května do září je však srážek obvykle méně. V těchto měsících je také delší denní světlo, v červenci a srpnu je průměrně 10 hodin slunečního svitu denně.

Jaké je zde ale počasí po celý rok? Podívejme se blíže na podnebí Madeiry podle ročních období.

Jaro (březen-květen)

Jaro na Madeiře je krásné, průměrné teploty se pohybují kolem 18-20 stupňů Celsia. V květnu se otepluje. Právě v době, kdy na ostrově rozkvétají ikonické květiny, které pokrývají horské svahy duhovými barvami.

Léto (červen-srpen)

Léto na Madeiře je horké a slunečné, průměrné teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia. Červenec a srpen jsou obvykle nejteplejší měsíce na ostrově, takže pokud chcete uniknout horku, není to vhodná doba. Pokud vám však nevadí trocha horka, léto je ideálním obdobím, kdy si můžete vychutnat vše, co Madeira nabízí.

Podzim (září-listopad)

Podzim začíná v září a přináší nižší teploty a občasný déšť. Mnozí považují toto období za nejlepší pro návštěvu Madeiry, protože davy lidí již opadly, ale počasí je stále dostatečně příjemné na to, abyste si mohli užívat venkovních aktivit. Průměrná teplota se v tomto ročním období pohybuje kolem 20 stupňů Celsia.

Zima (prosinec-únor)

Ačkoli jsou zimy na Madeiře v porovnání s jinými částmi Evropy poměrně mírné, mohou být stále chladné - průměrné teploty zde klesají až k 18 stupňům Celsia. Prosinec a leden jsou obvykle nejchladnější měsíce na ostrově, takže pokud plánujete zimní výlet, nezapomeňte si vzít svetry! V tomto období také spadne nejvíce srážek.

Nejlepší čas na cestování do Madeira

Počasí na Madeiře může být jeden den slunečné a teplé a druhý den může přijít prudký déšť. Plánování cesty na Madeiru je proto poněkud složitější. Existují však určité měsíce, které jsou obecně považovány za nejlepší období pro návštěvu Madeiry.

Za nejlepší období pro návštěvu Madeiry se obecně považuje duben až říjen. Počasí v dubnu, květnu a říjnu je mírné a příjemné a ceny hotelů jsou velmi příznivé. Pokud se zajímáte o pěší turistiku nebo jiné outdoorové aktivity, je to také skvělá doba, protože zde není příliš mnoho lidí.

Od června do srpna je na ostrově hlavní turistická sezóna, takže v těchto měsících můžete očekávat vyšší ceny a větší davy lidí. Od listopadu do března je na Madeiře mimosezóna, ale to neznamená, že tu není co dělat. Mějte na paměti, že počasí může být v tomto ročním období poněkud nevyzpytatelné, ale obvykle není tak špatné, aby návštěvníky odradilo.

Zkušenosti s počasím v Madeira

Napište své vlastní hodnocení

Byli jste někdy v Madeira?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Madeira.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Madeira podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Madeira obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Madeira můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.