Chorvatsko
8 až 27°C
teplota
3168 hodiny
sluneční svit za den
632 mm
déšť
213 dny
suché
151 dny
déšť
1 den
sníh

Podnebí Chorvatsko

Jihovýchodní Evropa, Chorvatsko, má středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými, suchými léty. Je jednou z nejslunnějších a nejteplejších zemí v Evropě díky své poloze u Jaderského moře, které má také velký vliv na klima. Průměrná roční teplota v Chorvatsku se pohybuje kolem 14 stupňů Celsia, přičemž v létě dosahuje až 30 stupňů Celsia.

Průměrné hodnoty klimatu za celý rok

  • Den: průměrná denní teplota je během dne mezi 8°C a 27°C
  • Noc:průměrná noční teplota je mezi 6°C a 23°C
  • Teplota moře: teplota moře je mezi 7°C a 29°C
  • Deště: prší 151 dní a celkem je přibližně 632 mm srážek
  • Sníh: sněží v průměru 1 dní v roce
  • Sluneční hodiny: během roku je 3168 slunečních hodin
Maximální teplota: mezi 8°C a 27°C
Nejteplejší měsíc: 27°C v Srpen
Nejchladnější měsíc: 8°C v Leden
Noční teplota: mezi 6°C a 23°C
Teplota moře: mezi 7°C a 29°C
Suché dny: 213 dny
Dny s deštěm: 151 dny
Dny se sněhem: 1 dny
Celkový součet srážek: 632 mm
Počet hodin slunečního svitu: 3168 hodiny

Klima v různých oblastech Chorvatska

Ačkoli Chorvatsko má obecně středomořské podnebí, existují zde výrazné regionální rozdíly. V pobřežních oblastech, zejména na ostrovech, panuje spíše středomořské klima s horkými a suchými léty a mírnými zimami. Naopak ve vnitrozemí panuje spíše kontinentální klima s chladnými zimami a parnými léty.

V horách je drsnější počasí, chladnější zimy a chladnější léta. Je to oblíbené místo pro lyžování a další zimní aktivity, protože v zimě je v horách často sníh.

Celkově lze říci, že Chorvatsko nabízí fantastické podnebí, které je ideální pro poznávání různých přírodních krás země a provozování outdoorových aktivit. Ať už přijedete v létě, nebo v zimě, v této krásné zemi je vždy co dělat.

Chorvatské jaro

Jaro je v Chorvatsku krásným obdobím, protože se začíná oteplovat a začínají kvést květiny. Nejvyšší teploty dosahují až 25 stupňů Celsia, jarní teploty se často pohybují kolem 15 stupňů Celsia. Je to skvělé roční období pro cestu do Chorvatska, protože je zde méně turistů než v létě a počasí je ideální pro prohlídku všech zajímavostí země.

Léto v Chorvatsku

Chorvatsko je nejnavštěvovanější v létě, kdy jsou pláže plné návštěvníků a počasí je příjemné a slunečné. Nejvyšší teploty dosahují až 30 stupňů Celsia, letní teploty se často pohybují kolem 25 stupňů Celsia. Léto je díky stoupající teplotě moře nejvhodnějším obdobím pro koupání a další vodní sporty.

Podzim v Chorvatsku

Jakmile začnou klesat teploty a listí se začne vybarvovat, je podzim v Chorvatsku fantastickým obdobím. Nejvyšší teploty dosahují až 25 stupňů Celsia, podzimní teploty se často pohybují kolem 15 stupňů Celsia. Navštivte Chorvatsko, dokud je ještě příjemné počasí a davy lidí nejsou tak velké jako v létě.

Chorvatsko v zimě

Při průměrné teplotě zhruba 10 stupňů Celsia mohou být zimy v Chorvatsku chladné. Sníh se mimo vyšší hory vyskytuje jen zřídka a v zemi nepanují kruté zimy. Pokud se chcete vyhnout davům lidí a užít si krásnou a klidnou přírodu, je zima skvělým obdobím pro návštěvu pobřežních oblastí, protože zůstávají poměrně mírné.

Chcete přejít na Chorvatsko?

Toto jsou cestovní kanceláře, u kterých si můžete rezervovat zájezd do Chorvatsko:

Graf teploty

Tento graf zobrazuje průměrnou maximální teplotu (červená) a minimální teplotu (modrá) pro Chorvatsko.

Graf srážek

Tento graf zobrazuje průměrné množství srážek za měsíc pro Chorvatsko.

Klimatická tabulka Chorvatsko

V této klimatické tabulce můžete na první pohled vidět, jaké je průměrné měsíční počasí pro Chorvatsko. Údaje byly shromažďovány po dobu 30 let, z nichž byl odvozen průměr za měsíc. V jednotlivých letech mohou být rozdíly větší nebo menší, ale díky této klimatické tabulce máte dobrou představu o tom, jaké může být v daném měsíci počasí pro Chorvatsko.

led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Den 8 9 12 15 19 24 26 27 23 18 14 10
Noc 6 6 9 12 16 20 22 23 19 15 11 7
Voda 7 10 14 17 22 26 28 29 26 20 16 12
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Srážky 36 55 37 33 50 66 48 48 81 60 72 46
Deštivé
dny
12 12 11 13 16 14 13 10 12 13 14 11
Dny se
sněhem
- 1 - - - - - - - - - -
Dny bez
srážek
19 15 20 17 15 16 18 21 18 18 16 20
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Slunce hodin
denně
5 5 8 11 11 12 12 12 11 6 6 5
Rychlost větru
v Bft
3 3 3 3 3 3 2 2 3 3 3 3
UV-index 2 3 4 4 5 6 6 6 5 4 3 3

Kdy jet do Chorvatsko

Jihovýchodní evropská země Chorvatsko je známá svým úchvatným jadranským pobřežím a krásnými ostrovy. Počasí, lidé a cena jsou jen některé z proměnných, které určují, kdy je ideální cestovat do Chorvatska.

Nejlepším obdobím pro návštěvu Chorvatska je kvůli počasí jaro a podzim. Počasí v těchto obdobích je mírné a příjemné, teploty se pohybují mezi 13 a 25 stupni Celsia. Léto v Chorvatsku bývá úmorně horké a dusné, teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Přestože jsou pláže a ostrovy v létě krásné, některým návštěvníkům se může zdát, že davy lidí a drahé ubytování za to nestojí.

Mezisezóna, která leží mezi hlavní letní a vedlejší zimní sezónou, je ideálním obdobím pro návštěvu Chorvatska, pokud se chcete vyhnout davům turistů a ušetřit peníze. Počasí je stále krásné, lidí je méně a náklady jsou v tomto období nižší.

Zpravidla se za nejlepší měsíce pro cestu do Chorvatska považují duben, květen, září a říjen. Kromě mírného počasí jsou tyto měsíce také méně přeplněné a cenově dostupnější.

Při rezervaci zájezdů do Chorvatska je důležité mít na paměti, že země má rozsáhlý turistický průmysl a náklady se mohou měnit v závislosti na poptávce. Pokud chcete ušetřit, je vhodné naplánovat si dovolenou s dostatečným předstihem a nejezdit v nejrušnějším období roku.

Dubrovník

Dubrovník je v Chorvatsku oblíbeným prázdninovým místem pro své půvabné staré město a krásné pláže. Dubrovník je nejlepší navštívit na jaře a na podzim, kdy je zde teplé počasí a méně turistů. V létě mohou být ceny městských atrakcí přemrštěné, čekací doby dlouhé a navíc je zde extrémní horko.

Split

Dalším oblíbeným místem pro dovolenou v Chorvatsku je Split na dalmatském pobřeží. Split je nejlépe navštívit na jaře a na podzim, kdy je pěkné počasí a méně turistů. V létě mohou být ceny městských atrakcí přemrštěné, čekací doby dlouhé a navíc je zde extrémní horko.

Národní park Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera v Chorvatsku je krásná oblast známá svými turistickými stezkami a vodopády. Národní park Plitvická jezera je nejlepší navštívit na jaře a na podzim, kdy je zde mírné počasí a méně turistů. V létě bývá vstupné do parku drahé a stojí se na něj dlouhé fronty.

Kdy se vydat do Chorvatska, záleží obecně na vašich zájmech a způsobu cestování. Ideálním obdobím pro návštěvu je jaro a podzim, pokud chcete mít mírné počasí a méně návštěvníků. Pokud chcete ušetřit peníze a vyhnout se davům, je pro vás vhodnou volbou období mimo sezónu. Chorvatsko je krásné a výjimečné místo, které vás při své návštěvě zaručeně ohromí.

Podnebí pro Chorvatsko podle měsíců

Jaké je průměrné klima v daném měsíci pro Chorvatsko? Kliknutím na měsíc zobrazíte všechny měsíční průměry slunečního svitu, maximálních a minimálních teplot, procentuální šance na déšť za den, sněhové srážky a počet deštivých dní.

Zkušenosti s počasím Chorvatsko

Byl jste ve ve Chorvatsko?

Zanechte nám své zkušenosti s počasím ve Chorvatsko a vyhrajte 100 €!

Váš e-mail se v recenzi neobjeví a nebude předán třetím stranám.

Populaire bestemmingen ve Chorvatsko

Města a vesnice ve Chorvatsko

Viděli jste chybu?

Pošlete nám e-mail, jsme vám vděční.