Hledat Menu

Průměrné klima Mallorca

Klima Mallorca má průměrnou roční teplotu 24°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 16°C a stoupnout na 32°C.

Ročně zde spadne přibližně 563 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Mallorca očekávat.

Nejlepší čas na cestování do Mallorca je March do October. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Mallorca.

Temperature 16 až 32°C
Rain 563 mm
Klima Mallorca

Klimatická tabulka Mallorca

Klimatická tabulka Mallorca ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 16 16 18 21 24 29 32 32 29 25 20 17
Noční teplota (°C) 6 6 8 10 14 18 21 22 19 15 10 8
Srážky (mm) 66 30 42 59 35 13 28 21 59 66 93 51
UV index 4 6 6 7 8 8 8 7 6 5 4 3
Nejlepší měsíc No No Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes No No

Teplota podle měsíců v Mallorca

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Mallorca

Teplota podle měsíců v Mallorca

Srážky podle měsíců v Mallorca

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Mallorca.

Srážky podle měsíců v Mallorca

UV-index podle měsíců v Mallorca

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Mallorca.

UV-index podle měsíců v Mallorca

Roční teplota v Mallorca

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Mallorca, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Mallorca

Roční srážky v Mallorca

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Mallorca.

Srážky podle roků v Mallorca

Nejlepší čas na cestování do Mallorca

Většina lidí si vybírá dovolenou na pláži na Mallorce v letních měsících. Mallorca má typické středomořské klima s teplými léty a mírným počasím v zimě. Díky tomu je ostrov celoroční destinací.

Díky vynikajícímu klimatu je Mallorca jednou z nejoblíbenějších evropských destinací pro sluneční a plážovou turistiku.

Ideální letní destinace

Mallorca je známá svými dlouhými písečnými plážemi. Pokud jste milovníky slunce, nejlepší doba pro návštěvu Mallorky je od června do září. Červenec a srpen nabízí dlouhé slunečné dny, tyrkysovou vodu s teplou vodou a velmi málo srážek.

Zima je mírná, sníh leží jen v horách, ale málokdy se udrží na zemi. Od konce ledna do začátku března můžete v údolích ostrova vidět kvetoucí mandloně.

Zkušenosti s počasím v Mallorca

Počasí v Mallorca je průměrně ohodnoceno 4,1 z 5 hvězdiček od 16 návštěvníků.

Napište své vlastní hodnocení

Zkušenost s počasím: Vynikající

Slunečné dny s čistou, tyrkysovou a teplou mořskou vodou (26°). Dny jsou dlouhé. Vynikající zážitek— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Na Mallorce jsem byl třikrát, naposledy v srpnu 2016 (druhých čtrnáct dní). Den po příjezdu jsem zažila tu "hloupou malou přeháňku" v jižní části ostrova, ale od té doby vždy výborné počasí a teplá mořská voda!!!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Bylo tam mnoho bláznivých zážitků— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Od roku 2015 jsme byli na Mallorce pětkrát: 2 - 3 týdny v únoru až březnu. Skvělá teplota pro pěší a cyklistické výlety. Pobyt v Alcudii, Palmanově a Santa Ponse. Všechna města mají krásnou přírodu a pěší a cyklistické stezky pro nás důchodce. Na prvním místě je asi přístav Alcudia, takže 24. února se tam vydáme znovu.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Počasí bylo mírné a příjemné. Ideální pro návštěvu mnoha historických památek a odpočinek na pláži.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Počasí v březnu se střídalo se slunečnými a zamračenými dny s občasnými přeháňkami. Nebylo příliš horko, ale na prohlídku památek to bylo příjemné.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Špatné

Chladnější a vlhčí leden, než se očekávalo. Pro zimní dovolenou v pořádku, ale ne pro milovníky pláží. Na klidné poznávání ostrova ale pěkné.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

teplé, ale ne příliš horké, s chladivým mořským vánkem. Ideální počasí pro nejrůznější aktivity na vodě i na souši.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Listopad byl proměnlivý s několika slunečnými dny, ale také se spoustou zamračených a deštivých dnů. Na opalování to nebylo ideální, ale na klidné procházky ano.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Krásné jarní počasí v květnu! Příjemné teploty, ideální pro poznávání ostrova. Občas zaprší, ale většinou je slunečno a jasno.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Počasí v srpnu bylo ideální: trvale slunečné a teplé, ideální pro dovolenou na pláži. Jen nezapomeňte pít hodně vody a mazat se, protože slunce je silné!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Hodně mraků a občasný déšť. Naštěstí byly i světlé okamžiky, ale pro slunečnou dovolenou to není nejlepší volba.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Teplo, ale ne příliš horko, jasná obloha. Ideální pro dny strávené na pláži i pro poznávání vesnic na ostrově.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Přes den bylo dost teplo na krátké rukávy a večer se příjemně ochladilo. Několik deštivých dnů, ale celkově ideální na výlety.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Fantastické letní počasí v červenci! Sluníčko každý den a krásný mořský vánek. Ideální pro opalování a vodní sporty. Mallorca v nejlepším světle!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Měli jsme několik slunečných dnů, které byly ideální pro procházky po pobřeží, ale také několik deštivých chvil. Pro milovníky pláží to nebylo ideální, ale příroda byla krásně zelená.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Byli jste někdy v Mallorca?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Mallorca.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Mallorca podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Mallorca obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Mallorca můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.