Hledat Menu

Průměrné klima Chile

Klima Chile má průměrnou roční teplotu 22°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 13°C a stoupnout na 30°C.

Ročně zde spadne přibližně 717 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Chile očekávat. Navíc zde ročně spadne přibližně 14 cm sněhu.

Nejlepší čas na cestování do Chile je January do April a October do December. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Chile.

Temperature 13 až 30°C
Rain 717 mm
Snow 14 cm
Klima Chile
  • Průměrná roční teplota: 22°C
  • Nejvyšší teplota: 30°C v Leden
  • Nejnižší teplota: 13°C v Červen a Červenec
  • Srážky: 717 mm za rok, průměrně 60 mm za měsíc
  • Nejsušší měsíce: 3,5 mm v Únor, 7,9 mm v Prosinec a 12 mm v Březen
  • Nejvlhčí měsíce: 151 mm v Červen, 143 mm v Srpen a 118 mm v Červenec
  • Sněhové srážky: 14 cm za rok

Klimatická tabulka Chile

Klimatická tabulka Chile ukazuje průměrné teploty, srážky, sněžení a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 30 29 27 21 17 13 13 15 17 20 24 28
Noční teplota (°C) 13 13 11 8 7 5 4 5 6 7 10 12
Srážky (mm) 15 3,5 12 50 75 151 118 143 76 43 22 7,9
Sněžení (cm) 0 0 0 0 0,1 4,9 2,7 3,1 2,2 0,2 0 0
UV index 10 10 8 7 5 4 4 5 7 9 9 10
Nejlepší měsíc Yes Yes Yes Yes No No No No No Yes Yes Yes

Teplota podle měsíců v Chile

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Chile

Teplota podle měsíců v Chile

Srážky podle měsíců v Chile

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Chile.

Srážky podle měsíců v Chile

Sněhové srážky podle měsíců v Chile

Tento graf ukazuje průměrné sněhové srážky v centimetrech podle měsíců v Chile.

Sněhové srážky podle měsíců v Chile

UV-index podle měsíců v Chile

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Chile.

UV-index podle měsíců v Chile

Roční teplota v Chile

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Chile, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Chile

Roční srážky v Chile

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Chile.

Srážky podle roků v Chile

Sněhové srážky podle roků v Chile

Tento graf ukazuje průměrné roční sněhové srážky v Chile, měřené v centimetrech.

Sněhové srážky podle roků v Chile

Nejlepší čas na cestování do Chile

Čile, země táhnoucí se v délce více než 4 300 kilometrů od severu k jihu, nabízí úžasnou rozmanitost podnebí, od nejsušší pouště na světě na severu až po deštné pralesy mírného pásma na jihu.

Rozmanitost chilského podnebí

Zeměpisná poloha a topografie Chile hrají zásadní roli v široké rozmanitosti klimatických podmínek. Na severu se rozkládá poušť Atacama, známá jako nejsušší místo na Zemi, kde v některých oblastech nepršelo po staletí. Roční úhrn srážek se zde pohybuje mezi 200 a 500 mm, ale v některých částech spadne i méně, zatímco oblast si užívá přibližně 2 200 hodin slunečního svitu ročně.

Střední Chile s městy jako Santiago a Valparaíso se těší středomořskému klimatu s horkými a suchými léty a mírnými a vlhkými zimami. Tato oblast je ideální pro zemědělství, včetně vinic, které produkují některá z nejlepších světových vín.

Tato oblast je ideální pro zemědělství, včetně vinic, které produkují některá z nejlepších světových vín.

Jižní Chile, včetně oblastí, jako je Patagonie, má chladnější klima s větším množstvím srážek, což přispívá ke svěží zelené krajině a rozsáhlým lesům. Počasí zde může být nepředvídatelné, s chladnými zimami a mírnými léty.

Průměrné a extrémní hodnoty klimatu

Průměrná roční teplota v Chile je 19 °C, průměrné denní teploty se pohybují mezi 11 a 26 stupni Celsia. Nejchladnějším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 11 stupňů Celsia, naopak nejteplejším měsícem je leden s průměry kolem 26 stupňů Celsia.

Země má v průměru 316 suchých dní v roce, průměrná vlhkost vzduchu je 45 % a UV index 4, což přispívá k jedinečné biologické rozmanitosti a různým ekosystémům, které se v zemi nacházejí.

Vliv klimatických změn

Změna klimatu představuje pro rozmanité chilské ekosystémy stále větší hrozbu. Její dopady pociťuje celá země - od tání ledovců v Patagonii až po delší sucha v poušti Atacama. Tyto změny ovlivňují nejen přírodní stanoviště, ale také zemědělství, zásoby vody a způsob života místních obyvatel.

Zkušenosti s počasím v Chile

Počasí v Chile je průměrně ohodnoceno 3,9 z 5 hvězdiček od 14 návštěvníků.

Napište své vlastní hodnocení

Zkušenost s počasím: Průměrné

V srpnu je v Santiagu chladno, ale jen zřídkakdy je přes den méně než 10 stupňů. Rozesměje mě, když vidím lidi v čepicích a kožešinách. Pro Evropana je to zvláštní. My nosíme teplé "beranice", když mrzne.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Pro milovníky slunce je to rozhodně pětihvězdičkový resort. Je to ideální místo pro odpočinek a letní radovánky.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Bylo brzké jaro, takže bylo občas trochu chladno, mezi 10 a 20 stupni, ale celkově příznivé pro venkovní aktivity. Tu a tam spadl nějaký déšť, ale nebylo se čeho bát.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Teplota byla nízká, ale snesitelná. Východ a západ slunce byly neuvěřitelně krásné. Nečekejte na sluneční paprsky. Návštěva termálních lázní je nutností!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Dny byly většinou slunečné, jen chvílemi pršelo. Moře bylo příjemně chladné. Zkrátka mi chybělo intenzivní letní horko.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Únor v Chile byl prostě skvělý. Vysoké teploty 25 až 30 stupňů, stálé sluneční paprsky a chladný vítr. Ideální pro dovolenou na pobřeží nebo pro užívání si městského života v Santiagu. Déšť v nedohlednu!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

V srpnu je v Chile zima, kdy je dostatek sněhu pro zimní sporty a lyžování. Teploty se pohybují mezi -1 °C a 7 °C. Slunce se ukáže jen zřídka a může být poměrně chladno. Pro milovníky slunce to není ideální.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Špatné

Pršelo i svítilo slunce, což zrušilo některé z našich plánovaných venkovních aktivit. Nebylo to ideální období pro dovolenou na pláži.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Říjen byl skvělým obdobím pro návštěvu Chile. Výborné jarní teploty, příjemné na prohlídku památek i pěší turistiku. Bohužel jsme měli zamračené dny s menším množstvím slunečního svitu.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Byla zima a spousta sněhu, což bylo ideální pro poznávání všech krás, které země v tomto ročním období nabízí. Rozhodně doporučujeme milovníkům zimních sportů!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Listopad přinesl Chile kombinaci slunečního svitu a občasného deště. Počasí bylo ideální pro dobrodružnou dovolenou, většinou příjemné, ale nezapomeňte si vzít deštník.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Teplota vzduchu byla mírná, v průměru kolem 20 stupňů. Nečekaně pršelo, ale celkově bylo léto dobré.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Pobřeží bylo příliš chladné na koupání, ale ideální na prohlídku památek. Žádné silné deště a většinou slunečné dny.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Špatné

Dnes (29. listopadu) jsem jel z Chaiténu do Puyuhuapi. Celý den pršelo. Večer silný. Předpověď na zítra a pozítří v Puyuhuapi každou hodinu od 0,5 (mrholení) do 4,5 mm za hodinu!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Byli jste někdy v Chile?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Chile.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Chile podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Chile obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Chile můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.

Ostrovy v Chile