Hledat Menu

Průměrné klima Thajsko

Klima Thajsko má průměrnou roční teplotu 35°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 32°C a stoupnout na 37°C.

Ročně zde spadne přibližně 1296 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Thajsko očekávat.

Nejlepší čas na cestování do Thajsko je January a December. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Thajsko.

Období tajfunů v Thajsko trvá od začátku Červen do konce Listopad.

Temperature 32 až 37°C
Rain 1296 mm
Klima Thajsko
  • Průměrná roční teplota: 35°C
  • Nejvyšší teplota: 37°C v Březen a Duben
  • Nejnižší teplota: 32°C v Leden a Prosinec
  • Srážky: 1296 mm za rok, průměrně 108 mm za měsíc
  • Nejsušší měsíce: 9,8 mm v Prosinec, 14 mm v Leden a 17 mm v Únor
  • Nejvlhčí měsíce: 264 mm v Září, 238 mm v Srpen a 189 mm v Červenec

Klimatická tabulka Thajsko

Klimatická tabulka Thajsko ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 32 34 37 37 36 35 34 33 33 33 33 32
Noční teplota (°C) 19 21 24 25 26 26 25 25 25 24 22 20
Srážky (mm) 14 17 43 95 126 134 189 238 264 134 32 9,8
UV index 8 9 9 9 8 8 7 7 7 7 7 8
Období tajfunů Thajsko Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon Typhoon
Nejlepší měsíc Yes No No No No No No No No No No Yes

Teplota podle měsíců v Thajsko

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Thajsko

Teplota podle měsíců v Thajsko

Srážky podle měsíců v Thajsko

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Thajsko.

Srážky podle měsíců v Thajsko

UV-index podle měsíců v Thajsko

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Thajsko.

UV-index podle měsíců v Thajsko

Roční teplota v Thajsko

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Thajsko, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Thajsko

Roční srážky v Thajsko

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Thajsko.

Srážky podle roků v Thajsko

Další klimatické informace o Thajsko

Klima v Thajsku je často horké a vlhké a země má tři různá roční období: období sucha, období dešťů a chladné období. Thajsko má tyto typy podnebí, protože se nachází v tropické oblasti jihovýchodní Asie.

Díky své blízkosti k rovníku je země po celý rok vystavena neustálému slunečnímu záření. Přímým důsledkem jsou vysoké teploty a vlhkost vzduchu. Teplé a vlhké klima v zemi je navíc částečně způsobeno monzunovými větry vanoucími přes Indický oceán.

Suché období

Teploty v Thajsku mohou během horké sezóny, která trvá od března do června a trvá téměř šest měsíců, dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Toto roční období se vyznačuje slunečnými dny a relativně malým množstvím srážek.

Je to oblíbená doba, kdy turisté navštěvují tuto oblast. Vysoké teploty a nadměrná vlhkost však mohou některým lidem způsobit nepříjemné pocity.

Dešťová sezóna

Vydatné srážky se v Thajsku vyskytují v měsících červenec až říjen, což odpovídá monzunovému období v zemi. To platí zejména pro jižní a střední oblasti země.

Toto roční období je charakteristické zataženou oblohou a občasnými bouřkami, které mohou v některých oblastech vést k záplavám. Teploty v tomto období bývají nižší než v horkém období, průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia.

Chladná sezóna

Měsíce od listopadu do února představují v Thajsku chladné období, které se vyznačuje příjemnými teplotami a velmi malým množstvím dešťů. Tato sezóna trvá čtyři měsíce. Toto období se vyznačuje bezmračnou oblohou a příjemným počasím, což přispívá k jeho oblíbenosti mezi cestovateli. Teplota se v tomto období často pohybuje kolem 25 stupňů Celsia denně.

Severní Thajsko

Klima v severní části Thajska se liší od klimatu ve zbytku země. Období sucha v této části světa trvá od června do října, zatímco horké a vlhké období trvá pouze od března do května.

Měsíce listopad až únor tvoří chladné období této oblasti, které se vyznačuje hustou mlhou a ledovými teplotami, přičemž průměrné teploty klesají až k 15 stupňům Celsia. Tato sezóna trvá čtyři měsíce.

Nejlepší čas na cestování do Thajsko

Kdy je ideální doba pro návštěvu Thajska? To záleží na vašich cestovních prioritách. Mírné a suché měsíce od listopadu do února jsou ideální pro poznávání země a její bohaté historie a kultury. Teploty se v těchto měsících pohybují od 22 do 35 stupňů Celsia, což je nejlepší počasí v roce. V tomto období se můžete věnovat pěší turistice, výletům a prohlídce mnoha thajských muzeí a historických památek.

Mezi listopadem a dubnem, kdy je jasné a suché počasí, je Thajsko pro návštěvníky pláží nejvhodnější. Teploty v Andamanském moři a Thajském zálivu se pak pohybují v průměru mezi 28 a 32 stupni Celsia. Krásná je teď kterákoli z krásných pláží v zemi, ať už máte chuť na klid nebo na divokou párty. Jen vězte, že pláže budou v tomto období pravděpodobně přeplněné, a mějte to na paměti.

Jestliže hledáte levnější cestu, je období dešťů v Thajsku (květen-říjen) ideálním obdobím pro cestu. Teploty se v těchto měsících pohybují od 27 do 35 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu je vysoká. Většina přeháněk je krátká, takže můžete trávit čas venku, i když přijedete v období dešťů. Když je ve městě méně lidí, hotely a letecké společnosti častěji nabízejí slevy.

Thajlandské národní parky a přírodní rezervace jsou v tomto ročním období obzvláště krásné a klidné díky bujné vegetaci a tekoucím vodopádům. Cestujte do Thajska v jakémkoli ročním období a máte jistotu, že díky nádherné přírodě, vzkvétající kultuře a srdečným lidem zažijete jedinečný zážitek.

Zkušenosti s počasím v Thajsko

Počasí v Thajsko je průměrně ohodnoceno 4 z 5 hvězdiček od 9 návštěvníků.

Napište své vlastní hodnocení

Zkušenost s počasím: Dobré

Slunce svítilo dost často na to, abychom si mohli užívat krásných pláží. Doporučujeme vzít si s sebou deštník!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Teplé dny 25 až 30 stupňů a chladné noci. Pár přeháněk, ale nic, co by vám zkazilo dovolenou. Vezměte si opalovací krém!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Občas pršelo a bylo poměrně tropické teplo. Díky dešti byla příroda krásně zelená. Odpoledne byla vítaná klimatizace.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Přestože teploty byly vynikající, venkovní rekreaci občas zhatily nečekané dešťové přeháňky. Také vlhkost vzduchu byla poměrně vysoká, což bylo trochu nepříjemné. Celkově to však bylo snesitelné.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Vysoká vlhkost vzduchu někdy způsobovala nepříjemné pocity. Přesto je thajská příroda bezkonkurenční.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Navzdory mrakům a občasným přeháňkám bylo většinou slunečno a příjemné teploty. Ideální pro odpočinkovou dovolenou.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

I když trochu pršelo, vynahradilo to výborné sluneční počasí a teploty nad 30 °C. Pro případ tropických dešťů si nezapomeňte vzít deštník.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Přestože květen není známý jako nejsušší měsíc v roce, nemohl jsem si stěžovat. Poslední dva týdny jsem byl v Pattayi, kde bylo přes den kolem 34 až 35 stupňů a v noci na teploměru nebylo méně než 28 stupňů. Ve dne i v noci však bylo úmorné vedro a ochlazení od moře i bazénu, které měly také vysokou teplotu, se opravdu nekonalo. Chvíle ochlazení jsem si užíval u klimatizace na pokoji.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Odletěl jsem poslední týden v dubnu na 18 dní. Cesta tam a zpět. První 3 dny v Bangkoku svítilo jen slunce. Horko, ale člověk si rychle zvykne. Přes Bangkok do Khao Soku. Příjemná teplota, slunce střídané mraky, trochu vítr, ale žádný déšť. Z Khao Soku do Kho Phan nangu. Na ostrově bylo krásné počasí. Občas v noci krátká přeháňka a to bylo vše. Celých 18 dní jsme měli teplé slunečné počasí s občasnými odpoledními mraky, což bylo také docela příjemné. Zkrátka jsme měli skvělé cestovatelské počasí!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Byli jste někdy v Thajsko?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Thajsko.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Thajsko podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Thajsko obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Thajsko můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.

Ostrovy v Thajsko