Hledat Menu

Průměrné klima Gran Canaria

Klima Gran Canaria má průměrnou roční teplotu 25°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 21°C a stoupnout na 28°C.

Ročně zde spadne přibližně 108 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Gran Canaria očekávat.

Klima Gran Canaria

Klimatická tabulka Gran Canaria

Klimatická tabulka Gran Canaria ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 21 21 22 23 24 26 27 28 27 27 25 23
Noční teplota (°C) 16 16 17 17 19 20 21 22 22 22 19 17
Srážky (mm) 13 22 8,9 3,6 1,2 0,9 1,2 2,2 5,1 23 12 14
UV index 6 7 9 9 9 9 9 9 8 7 6 6

Teplota podle měsíců v Gran Canaria

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Gran Canaria

Teplota podle měsíců v Gran Canaria

Srážky podle měsíců v Gran Canaria

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Gran Canaria.

Srážky podle měsíců v Gran Canaria

UV-index podle měsíců v Gran Canaria

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Gran Canaria.

UV-index podle měsíců v Gran Canaria

Roční teplota v Gran Canaria

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Gran Canaria, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Gran Canaria

Roční srážky v Gran Canaria

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Gran Canaria.

Srážky podle roků v Gran Canaria

Další klimatické informace o Gran Canaria

Gran Canaria má subtropické podnebí, což znamená, že je zde teplé počasí po celý rok. Průměrná teplota na ostrově je 21 stupňů Celsia. Podnebí na ostrově je také velmi suché, což z něj činí skvělé místo pro život nebo návštěvu, pokud hledáte slunečné počasí. Podnebí na ostrově je také velmi suché, což z něj činí skvělé místo pro život nebo návštěvu, pokud hledáte slunečné počasí.

Klima na Gran Canarii je ovlivňováno pasáty. Pasáty jsou větry vanoucí z východu na západ. Tyto větry pomáhají udržovat na ostrově stabilní teplotu. Pasáty také pomáhají udržet vlhký vzduch mimo ostrov, což zabraňuje vzniku dešťů.

Gran Canaria má také dostatek slunečního svitu, v průměru 2 700 hodin ročně. Díky tomu je Gran Canaria skvělým místem, pokud hledáte místo s pěkným počasím.

Jaro (březen-květen)

Počasí na Gran Canarii je na jaře velmi příjemné. Teplota se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia a turistů není mnoho, protože se stále považuje za mimosezónu. Pokud se chcete vyhnout davům, ale zároveň si užít pěkné počasí, je to skvělá doba pro návštěvu.

Léto (červen-srpen)

Letní měsíce jsou na Gran Canarii nejrušnější díky perfektním klimatickým podmínkám. V tomto období se teplota pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia, což je pro většinu lidí velmi příjemné. Pokud nemáte rádi velké davy lidí, možná to není nejlepší doba pro návštěvu Gran Canarie, protože je zde hodně lidí.

Podzim (září-listopad)

V září se začíná mírně ochlazovat, ale stále je velmi příjemné počasí s průměrnou teplotou 23 stupňů Celsia. Říjen a listopad jsou na Gran Canarii považovány za klidnou sezónu, protože je zde méně turistů, ale počasí je stále příjemné. Pokud se chcete vyhnout nejrušnějším měsícům, ale přesto si užít dobré počasí, může to být skvělá doba pro návštěvu.

Zima (prosinec-únor)

Zimní měsíce mohou být chladné s průměrnou teplotou 18 stupňů Celsia. Pokud vám nevadí nižší teploty, můžete v tomto období získat levnější ceny hotelů a letenek.

Jaká je nejteplejší část ostrova Gran Canaria?

Jih ostrova je nejteplejší částí Gran Canarie, protože zde denně svítí více hodin slunce než kdekoli jinde na ostrově.

Najdete zde také duny Maspalomas, které jsou jedním z nejteplejších míst na ostrově s průměrnou teplotou 25 stupňů Celsia. Tyto nádherné písečné duny se táhnou kilometry daleko a jsou domovem nejrůznějších rostlin a živočichů. V regionu najdete více než dost hotelů, kde si můžete užívat slunce.

Nejlepší čas na cestování do Gran Canaria

Díky teplým a příjemným teplotám je Gran Canaria skutečnou celoroční sluneční destinací a velmi oblíbeným útočištěm pro turisty toužící po slunci, což z ní činí jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě v zimních měsících. Není divu, že zimní měsíce jsou na Gran Canarii nejrušnějším obdobím, zejména o prázdninách, kdy je sezóna skutečně vysoká.

Měsíce listopad, prosinec, leden a únor spadají do kategorie zimní sezóny na Gran Canarii. I když se v zimních měsících trochu ochladí, ve srovnání se střední a severní Evropou je toto místo stále rájem.

Výlet na pláže Gran Canarie

Pokud vyhledáváte slunečnou a horkou dovolenou, nejlepší dobou pro návštěvu Gran Canarie je léto. V tomto období se budete moci opalovat po celý den a dokonce se i koupat v oceánu, aniž byste se cítili nepříjemně.

Pokud se chcete na Gran Canarii vydat na pláž nebo k bazénu v měsících, které jsou nejteplejší a nejsušší, pak byste se měli zaměřit na květen, červen, červenec, srpen a září. V těchto měsících je nejmenší pravděpodobnost deště.

V průběhu října se na ostrově zvyšuje množství srážek, což je první náznak možného posunu počasí. V říjnu budou stále příjemné teploty, ale je velká pravděpodobnost, že dva až tři dny z měsíce bude pršet.

Průměrné počasí v Gran Canaria podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Gran Canaria obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Gran Canaria můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.