Hledat Menu

Průměrné klima Crete

Klima Crete má průměrnou roční teplotu 24°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 16°C a stoupnout na 31°C.

Ročně zde spadne přibližně 692 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Crete očekávat. Navíc zde ročně spadne přibližně 1,7 cm sněhu.

Nejlepší čas na cestování do Crete je March do November. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Crete.

Temperature 16 až 31°C
Rain 692 mm
Snow 1,7 cm
Klima Crete
  • Průměrná roční teplota: 24°C
  • Nejvyšší teplota: 31°C v Červenec a Srpen
  • Nejnižší teplota: 16°C v Leden a Únor
  • Srážky: 692 mm za rok, průměrně 58 mm za měsíc
  • Nejsušší měsíce: 2,7 mm v Červenec, 5,5 mm v Srpen a 12 mm v Červen
  • Nejvlhčí měsíce: 148 mm v Leden, 130 mm v Prosinec a 86 mm v Únor
  • Sněhové srážky: 1,7 cm za rok

Klimatická tabulka Crete

Klimatická tabulka Crete ukazuje průměrné teploty, srážky, sněžení a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 16 16 18 21 25 28 31 31 29 24 21 17
Noční teplota (°C) 9 10 11 13 16 20 23 24 21 18 15 11
Srážky (mm) 148 86 85 32 23 12 2,7 5,5 20 75 72 130
Sněžení (cm) 1,7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
UV index 5 5 5 7 8 8 8 8 6 5 4 3
Nejlepší měsíc No No Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes Yes No

Teplota podle měsíců v Crete

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Crete

Teplota podle měsíců v Crete

Srážky podle měsíců v Crete

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Crete.

Srážky podle měsíců v Crete

Sněhové srážky podle měsíců v Crete

Tento graf ukazuje průměrné sněhové srážky v centimetrech podle měsíců v Crete.

Sněhové srážky podle měsíců v Crete

UV-index podle měsíců v Crete

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Crete.

UV-index podle měsíců v Crete

Roční teplota v Crete

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Crete, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Crete

Roční srážky v Crete

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Crete.

Srážky podle roků v Crete

Sněhové srážky podle roků v Crete

Tento graf ukazuje průměrné roční sněhové srážky v Crete, měřené v centimetrech.

Sněhové srážky podle roků v Crete

Další klimatické informace o Crete

Podnebí na Krétě je středomořské, což znamená teplé léto a mírnou zimu. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, zatímco průměrné zimní teploty jsou kolem 15 stupňů Celsia. Tento typ podnebí je dán polohou ostrova ve Středozemním moři, která zajišťuje vysokou vlhkost a mírné teploty.

Kréta je celkově skvělou destinací pro ty, kteří mají rádi teplé počasí a středomořské klima. Má dlouhá slunečná léta, mírné zimy a vysokou vlhkost vzduchu, což z něj činí atraktivní destinaci pro odpočinkovou dovolenou.

Jaro

Jaro je skvělým obdobím pro návštěvu Kréty s příjemnými teplotami a dostatkem slunečního svitu. Začínají kvést květiny a ostrov po klidných zimních měsících ožívá.

Léto

Léta na Krétě jsou horká a suchá, teploty často přesahují 30 stupňů Celsia. Pokud máte rádi slunce, moře a pláže, je to nejlepší doba pro návštěvu ostrova.

Podzim

Na podzim teplota mírně klesá, ale stále je příjemně teplo. Může trochu pršet, ale většina dní je stále slunečná a suchá.

Zima

Zimy na Krétě jsou mírné a teploty se obvykle pohybují kolem 15 stupňů Celsia. Občas může zapršet, ale většinou zůstává sucho a slunečno.

Nejlepší čas na cestování do Crete

Kréta je krásný řecký ostrov s nádhernými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Na Krétě je krásné počasí s mírnými zimami a horkými léty.

Nejlepší doba pro cestu na Krétu závisí na tom, co chcete během své dovolené dělat. Pokud si chcete užít plážový život, je nejlepší doba pro návštěvu hlavní sezóny. Obvykle je to od června do srpna, kdy je na ostrově nejteplejší počasí a voda je příjemná ke koupání.

Pokud dáváte přednost poznávání kultury a historie ostrova, pak je nejlepší cestovat mimo sezónu. Obvykle je to od října do dubna, kdy je na Krétě chladnější počasí a méně turistů. Místní obyvatelé jsou pak také ochotnější podělit se o své kulturní bohatství s návštěvníky.

Ať už cestujete na Krétu kdykoli, nezapomeňte se před odjezdem dobře informovat o místních zvyklostech a povětrnostních podmínkách. Díky tomu si můžete dovolenou na tomto krásném ostrově užít naplno.

Zkušenosti s počasím v Crete

Počasí v Crete je průměrně ohodnoceno 4,4 z 5 hvězdiček od 17 návštěvníků.

Napište své vlastní hodnocení

Zkušenost s počasím: Vynikající

Suché a teplé počasí s dobrou pláží na opalování a koupání.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Na Krétě jsem byla s dcerou koncem září a začátkem října.Ostrov jsme opustily kolem 4. října. Poslední dva dny byly s větrem a bouřkou . Prvních 5 dní bylo skvělých , bylo teplo , voda byla také skvělá kolem 25 st C . Místo kde jsme byli bylo Retymnion— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Několik dní s malým deštěm na začátku, pak už jen pěkné počasí. 27 stupňů přes den a 21 v noci— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Přes den teplo kolem 28-31 stupňů. Občas trochu lezavý vzduch, ale většinou suchý příjemný vzduch. Prohlídky města přes den se nedoporučují, je příliš horko. Dole u pobřeží fouká krásný teplý vítr.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Bylo to prostě perfektní nic, na co bych si mohl stěžovat— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Jednoduše úžasné— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Chladná rána vystřídala slunečná odpoledne. Několik dní bylo deštivých, ale celkově bylo krásné počasí!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

V červenci jste si na Krétě užili dny zalité sluncem. Perfektní modrá obloha bez jediného mráčku, příjemné teploty kolem 30 stupňů. Ideální pro dny na pláži a u bazénu. 5 hvězdiček!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Kréta v prosinci nabízí mírné počasí s teplotami kolem 16 °C. I když bylo na koupání příliš chladno, sluníčka bylo dost. Občas se vyskytly dešťové přeháňky, takže ne vždy ideální pro venkovní aktivity.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Kréta v lednu může být proměnlivá. Jeden den je slunečno a teplo na svetr, druhý den budete spokojeni se svým mackintoshem. V zimě to není zrovna slunečná destinace.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Fantastické počasí na Krétě v květnu! Denně spousta slunečního svitu a ideální pro milovníky pláží. Teplota vody je ideální pro koupání. Lepší načasování dovolené jsem si nemohla přát.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Na Krétě bylo v říjnu krásně, denně svítilo slunce a teploty se pohybovaly kolem 20 stupňů. Ideální na ležení u bazénu nebo na pláži a dokonce i na koupání v moři. Vřele doporučujeme pro podzimní dovolenou!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Dokonalá sluneční destinace. Dostatek slunečního svitu a letní teploty. Počasí bylo pro dovolenou na pláži vynikající.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Počasí na Krétě bylo v srpnu fenomenální. Každý den svítilo jasné slunce a teploty stoupaly až k 35 °C. Ideální pro slunečnou dovolenou. Téměř žádné mraky a žádné dešťové přeháňky. Probouzet se do slunečního svitu je prostě skvělé!— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Sluníčka bylo dostatek a teplota dosahovala v průměru 20 stupňů. Na koupání to však nebylo ideální, moře bylo stále trochu chladné. Několik dní bylo zataženo, ale bez větších poruch.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Průměrné

Na plážové dny bylo příliš chladno, ale slunce svítilo jasně. Koupání v moři bylo příliš chladné. Ideální pro pobyt venku a užívání si všeho. Ideální pro dovolenou na slunci. Rozhodně 5hvězdičkový zážitek. Měli jsme průměrně 15°C, takže na koupání příliš chladno. Byly slunečné i šedivé dny, ale nikdy nebylo opravdu letní vedro. Teplota mořské vody byla na koupání příliš studená. Příroda už začínala trochu ožívat, což umožnilo pěkné procházky.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Kréta v listopadu byla překvapivě příjemná. I když jsme měli několik deštivých dnů, většinou svítilo slunce a teploty se pohybovaly kolem 20 stupňů. Není to zrovna počasí na koupání, ale na prohlídku památek a odpočinek na pláži je to skvělé.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Byli jste někdy v Crete?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Crete.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Crete podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Crete obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Crete můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.