Hledat Menu

Průměrné klima Azory

Klima Azory má průměrnou roční teplotu 21°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 17°C a stoupnout na 26°C.

Ročně zde spadne přibližně 1000 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Azory očekávat.

Klima Azory
  • Průměrná roční teplota: 21°C
  • Nejvyšší teplota: 26°C v Srpen
  • Nejnižší teplota: 17°C v Únor
  • Srážky: 1000 mm za rok, průměrně 83 mm za měsíc
  • Nejsušší měsíce: 39 mm v Červen, 46 mm v Červenec a 72 mm v Srpen
  • Nejvlhčí měsíce: 127 mm v Prosinec, 115 mm v Listopad a 107 mm v Leden

Klimatická tabulka Azory

Klimatická tabulka Azory ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 18 17 18 18 20 22 25 26 25 22 20 18
Noční teplota (°C) 14 13 13 14 15 18 20 21 20 18 16 14
Srážky (mm) 107 78 81 81 79 39 46 72 77 98 115 127
UV index 4 5 6 7 8 8 8 8 7 5 4 3

Teplota podle měsíců v Azory

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Azory

Teplota podle měsíců v Azory

Srážky podle měsíců v Azory

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Azory.

Srážky podle měsíců v Azory

UV-index podle měsíců v Azory

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Azory.

UV-index podle měsíců v Azory

Roční teplota v Azory

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Azory, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Azory

Roční srážky v Azory

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Azory.

Srážky podle roků v Azory

Další klimatické informace o Azory

Podnebí Azorských ostrovů se řadí k subtropickému a nejlépe se dá popsat jako mírné a vlhké. Průměrná celoroční teplota je 20 stupňů Celsia. Azory mají čtyři roční období: jaro, léto, podzim a zimu.

Jaro (březen-květen)

Jaro na Azorech se vyznačuje mírnými teplotami a občasnými přeháňkami. V tomto ročním období ožívá většina ostrovní vegetace, takže je to skvělá doba pro pěší túry a objevování všech těchto krás. Průměrná teplota v tomto ročním období je 16-18 stupňů Celsia.

Léto (červen-srpen)

Léto je na Azorech nejteplejším obdobím a nejlepším obdobím pro návštěvu Azor, pokud hledáte teplé počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia, a proto je ideální čas vyrazit na pláž nebo se vykoupat v jednom z mnoha horkých pramenů na ostrově. Nezřídka zde teploty přesahují 30 stupňů Celsia, zejména v červenci a srpnu.

Podzim (září-listopad)

Podzim je na Azorech přechodným obdobím, kdy se ochlazuje, ale teploty zůstávají mírné. Pokud si chcete užít venkovní aktivity, je to stále vhodná doba k návštěvě, protože v tomto období prší, ale ne příliš často. Průměrné podzimní teploty se pohybují mezi 18-22 stupni Celsia.

Zima (prosinec-únor)

Zima je na Azorech nejchladnějším ročním obdobím s průměrnými teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Nezřídka však teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V zimě také prší více dní než v jiných ročních obdobích.

Nejlepší čas na cestování do Azory

Azory jsou skupinou nádherných ostrovů uprostřed Atlantského oceánu. Azory jsou kvůli své odlehlé poloze často opomíjenou destinací. Kdo si však udělá čas a navštíví tyto ostrovy, bude odměněn úžasnou sopečnou krajinou, zelenými lesy a přátelskými lidmi. Nejlepší doba pro návštěvu Azorských ostrovů závisí na tom, co chcete vidět a dělat.

Nejlepší čas pro venkovní aktivity

Pokud vás zajímají outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a cykloturistika, ideální dobou pro cestu je jaro (duben-květen) a podzim (září-říjen). V tomto ročním období je počasí mírnější, takže podmínky pro poznávání ostrovů jsou příjemnější. Na Azorech však často prší, takže si nezapomeňte vzít batoh.

Nejlepší čas na relaxaci

Pokud hledáte příležitosti k odpočinku a užívání si ostrovního života, je léto nejlepším obdobím pro cestu na Azory. V tomto ročním období jsou ostrovy plné turistů z celé Evropy, kteří sem přijíždějí, aby unikli horku a pokochali se krásnými výhledy.

Nejlepší doba pro pozorování velryb

Azory jsou jednou z nejlepších lokalit pro pozorování velryb na světě. Po celý rok můžete pozorovat vorvaně, keporkaky a delfíny. Nejlepší doba pro jejich pozorování je však od června do září. Tehdy jsou nejaktivnější a je pravděpodobnější, že je uvidíte. Výlety za pozorováním velryb se konají po celém Azorském souostroví, takže nemusíte jezdit daleko. Ať už Azory navštívíte v jakémkoli ročním období, určitě si odnesete skvělé zážitky. Tyto jedinečné ostrovy nabízejí něco pro každého. Od dobrodruhů, kteří hledají dobrodružství v přírodě, až po ty, kteří si chtějí jen odpočinout a užít si slunce.

Průměrné počasí v Azory podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Azory obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Azory můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.