Mauricius
24 až 29°C
teplota
3090 hodiny
sluneční svit za den
408 mm
déšť
210 dny
suché
155 dny
déšť
0 dny
sníh

Podnebí Mauricius

Mauricius, malý ostrov v Indickém oceánu, se nachází východně od Madagaskaru. Podnebí na Mauriciu je tropické a teploty jsou zde příjemné po celý rok. Na ostrově se střídají dvě roční období: horké a vlhké období od listopadu do dubna a mírnější a sušší období od května do října.

Průměrné hodnoty klimatu za celý rok

  • Den: průměrná denní teplota je během dne mezi 24°C a 29°C
  • Noc:průměrná noční teplota je mezi 22°C a 26°C
  • Deště: prší 155 dní a celkem je přibližně 408 mm srážek
  • Sluneční hodiny: během roku je 3090 slunečních hodin
Maximální teplota: mezi 24°C a 29°C
Nejteplejší měsíc: 29°C v Únor
Nejchladnější měsíc: 24°C v Červenec
Noční teplota: mezi 22°C a 26°C
Suché dny: 210 dny
Dny s deštěm: 155 dny
Dny se sněhem: 0 dny
Celkový součet srážek: 408 mm
Počet hodin slunečního svitu: 3090 hodiny

Horké, deštivé období (listopad až duben)

V horkém a vlhkém monzunovém období se průměrná teplota na Mauriciu pohybuje kolem 27 stupňů Celsia. Počasí je obvykle poměrně horké a dusné a srážky jsou časté. Nejvlhčí oblasti ostrova se nacházejí na jihovýchodě a východě, zatímco nejsušší oblasti jsou v severozápadním cípu a ve středu ostrova.

Chladnější, suché období (květen až říjen)

V chladnějších měsících, kdy je méně srážek, se teploty na Mauriciu často pohybují v průměru kolem 24 stupňů Celsia. V porovnání s horkým a deštivým obdobím je současné počasí příjemné a mírné s menší pravděpodobností srážek. Počasí v tomto období je příznivé pro venkovní aktivity, jako je turistika a koupání, a proto je ostrov v tomto období hojně navštěvován turisty.

Rozdíly mezi regiony

Ačkoli většina území Mauricia má tropické podnebí, na ostrově jsou značné rozdíly. Například ve východní a jižní části ostrova jsou hodnoty vlhkosti vyšší, zatímco ve střední a severní části ostrova jsou relativně nižší. V částech ostrova blíže k oceánu jsou navíc průměrné teploty vyšší než ve vnitrozemí.

Chcete přejít na Mauricius?

Toto jsou cestovní kanceláře, u kterých si můžete rezervovat zájezd do Mauricius:

Graf teploty

Tento graf zobrazuje průměrnou maximální teplotu (červená) a minimální teplotu (modrá) pro Mauricius.

Graf srážek

Tento graf zobrazuje průměrné množství srážek za měsíc pro Mauricius.

Klimatická tabulka Mauricius

V této klimatické tabulce můžete na první pohled vidět, jaké je průměrné měsíční počasí pro Mauricius. Údaje byly shromažďovány po dobu 30 let, z nichž byl odvozen průměr za měsíc. V jednotlivých letech mohou být rozdíly větší nebo menší, ale díky této klimatické tabulce máte dobrou představu o tom, jaké může být v daném měsíci počasí pro Mauricius.

led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Den 28 29 28 28 26 25 24 24 24 25 26 28
Noc 26 26 26 25 24 23 22 22 22 23 24 25
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Srážky 86 90 62 28 19 13 13 16 7 12 25 37
Deštivé
dny
18 19 20 15 11 11 13 12 8 8 8 12
Dny bez
srážek
13 9 11 15 20 19 18 19 22 23 22 19
led úno bře dub kvě čvn čvc srp zář říj lis pro
Slunce hodin
denně
10 9 8 7 7 7 6 7 9 11 10 11
Rychlost větru
v Bft
3 3 3 4 4 4 4 4 4 4 3 3
UV-index 7 7 7 7 6 6 6 6 6 6 7 7

Kdy jet do Mauricius

O tom, co od dovolené očekáváte, rozhoduje návštěva Mauricia. Tento tropický ráj je skvělým místem pro odpočinek na pláži, pozorování přírodních krás nebo poznávání pestré kultury.

Průměrné teploty

Tropický Mauricius má celoroční teploty 24-31 stupňů. Květen až říjen jsou chladnější a sušší než listopad až duben. Venkovní aktivity na pláži jsou možné po celý rok díky mírným sezónním teplotním výkyvům.

Nejlepší čas pro návštěvníky pláže

Nejteplejší měsíce od listopadu do dubna jsou ideální pro dovolenou na pláži na Mauriciu. Plavání, šnorchlování a další vodní sporty jsou ideální, když je voda teplá. V těchto měsících je také na plážích větší klid, takže si můžete vychutnat okolní krajinu.

Nejlepší čas pro milovníky pěší turistiky a přírody

Od května do října je Mauricius nejkrásnější. Je ideální pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity. V těchto měsících je vzduch čistší, takže si můžete prohlédnout hory a lesy na ostrově.

Regionální rozdíly

Tropické klima na Mauriciu se může lišit podle oblasti. Východní pobřeží je teplejší a vlhčí než západní. Centrální náhorní plošina je chladnější a sušší než pobřeží.

Nejlepší doba pro návštěvu východního pobřeží

Východní pobřeží ostrova Mauricius má krásné pláže a nedotčené moře. Od listopadu do dubna jsou pláže na východním pobřeží nejteplejší. Plavání a další vodní aktivity jsou ideální, když je voda teplá.

Nejlepší doba pro návštěvu západního pobřeží

Na západním pobřeží Mauricia jsou krásné lesy a hory. Chladnější a sušší měsíce od května do října jsou ideální pro pěší turistiku a dovolenou s divokou přírodou na západním pobřeží. Pak jsou venkovní aktivity příjemné a výhledy jasné.

Nejlepší doba pro návštěvu centrální náhorní plošiny

Na centrální náhorní plošině Mauricia se nacházejí nádherné vodopády a přírodní oblasti. Chladnější a sušší měsíce od května do října jsou ideální pro dovolenou v přírodě na centrální náhorní plošině. Pak je vynikající pro pěší turistiku a poznávání přírodních krás ostrova.

Kdy navštívit Mauricius závisí na vašich zájmech a cílech dovolené. Tento tropický ráj je skvělým místem pro odpočinek na pláži, pozorování přírodních krás nebo poznávání pestré kultury.

Podnebí pro Mauricius podle měsíců

Jaké je průměrné klima v daném měsíci pro Mauricius? Kliknutím na měsíc zobrazíte všechny měsíční průměry slunečního svitu, maximálních a minimálních teplot, procentuální šance na déšť za den, sněhové srážky a počet deštivých dní.

Zkušenosti s počasím Mauricius

Byl jste ve ve Mauricius?

Zanechte nám své zkušenosti s počasím ve Mauricius a vyhrajte 100 €!

Váš e-mail se v recenzi neobjeví a nebude předán třetím stranám.

Populaire bestemmingen ve Mauricius

Města a vesnice ve Mauricius

Viděli jste chybu?

Pošlete nám e-mail, jsme vám vděční.