Hledat Menu

Průměrné klima Katar

Klima Katar má průměrnou roční teplotu 35°C. V průběhu roku může průměrná měsíční teplota klesnout na 23°C a stoupnout na 45°C.

Ročně zde spadne přibližně 53 mm deště. To poskytuje dobrý přehled o tom, kolik deště můžete v Katar očekávat.

Nejlepší čas na cestování do Katar je January do March, November a December. V této době je příjemná teplota a není příliš mnoho deště, což je ideální pro návštěvu Katar.

Temperature 23 až 45°C
Rain 53 mm
Klima Katar
  • Průměrná roční teplota: 35°C
  • Nejvyšší teplota: 45°C v Červenec
  • Nejnižší teplota: 23°C v Leden
  • Srážky:: 53 mm za rok
  • Nejsušší měsíce: 0 mm v Červen, 0,2 mm v Srpen a 0,3 mm v Září
  • Nejvlhčí měsíce: 10 mm v Listopad, 9,0 mm v Březen a 8,9 mm v Únor

Klimatická tabulka Katar

Klimatická tabulka Katar ukazuje průměrné teploty, srážky a UV index za jednotlivé měsíce.

  Led Úno Bře Dub Kvě Čvn Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Denní teplota (°C) 23 25 29 35 41 44 45 44 41 37 30 26
Noční teplota (°C) 14 15 19 23 27 29 32 32 30 26 22 17
Srážky (mm) 7,6 8,9 9,0 5,2 0,5 0 1,5 0,2 0,3 1,0 10 8,3
UV index 7 8 9 10 10 10 10 10 9 8 7 7
Nejlepší měsíc Yes Yes Yes No No No No No No No Yes Yes

Teplota podle měsíců v Katar

Tento graf ukazuje průměrné nejvyšší teploty v stupních Celsia pro každý měsíc v Katar

Teplota podle měsíců v Katar

Srážky podle měsíců v Katar

Tento graf ukazuje průměrné měsíční srážky v milimetrech v Katar.

Srážky podle měsíců v Katar

UV-index podle měsíců v Katar

Tento graf ukazuje průměrný UV-index podle měsíců v Katar.

UV-index podle měsíců v Katar

Roční teplota v Katar

Tento graf ukazuje průměrnou roční teplotu v Katar, uvedenou v stupních Celsia.

Roční teplota podle roků v Katar

Roční srážky v Katar

Tento graf ukazuje průměrné roční srážky v milimetrech, které spadnou v Katar.

Srážky podle roků v Katar

Další klimatické informace o Katar

Na Arabském poloostrově na Blízkém východě se nachází malá země jménem Katar. Panuje zde pouštní klima, takže je zde celoročně horko a sucho. Katarské klima charakterizují vysoké teploty a málo deště.

V Kataru jsou pouze dvě roční období: léto a zima. Tato období nejsou tak jasně vymezena jako v jiných částech světa. V letní sezóně, která trvá od května do října, panuje neúprosné horko a sucho s častými teplotami nad 50 stupňů Celsia. Zimní sezóna s teplotami mezi 20 a 30 stupni Celsia trvá od listopadu do dubna.

Léto v Kataru

Letní teploty v Kataru mohou být nesmyslně vysoké. Důvodem je poloha země v poušti, kde je málo stínu a intenzivní sluneční paprsky. Není neobvyklé, že teploty přesahují 50 stupňů Celsia, což znamená, že horko se může stát nesnesitelným.

Léto je navzdory horku oblíbeným obdobím pro cestování do Kataru. Mnoho návštěvníků přijíždí do země, aby využili příjemné klima a věnovali se venkovním aktivitám. Kromě množství klimatizovaných nákupních center a dalších krytých prostor zde najdete i četné pláže a venkovní bazény, kde se můžete ochladit.

Zima v Kataru

Ačkoli jsou zimy v Kataru chladnější než léta, zimy v zemi jsou stále poměrně teplé. Typická zimní teplota je 20 až 30 stupňů Celsia, což je mnohem mírnější než v mnoha jiných částech světa.

V Kataru jsou zimní měsíce většinou slunečné a suché. Vlhkost vzduchu je nízká a srážek není mnoho. Počasí je mírné a pravděpodobnost deště je malá, takže je to příjemné roční období pro cestu do země.

Nejlepší čas na cestování do Katar

Katar je malá, ale živá země na Blízkém východě. Vzhledem k bohaté historii a kultuře, krásné krajině a moderním atrakcím není divu, že je Katar oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Kdy je ale nejlepší navštívit Katar?

Odpověď na tuto otázku se bude lišit v závislosti na účelu vaší cesty. Pokud chcete teplé počasí a hodně slunečního svitu, pak je pro návštěvu Kataru nejvhodnější zimní období od listopadu do března. V tomto ročním období je typická teplota kolem 25 °C, což je příjemné a pohodlné. V tomto období, které je zároveň nejrušnějším obdobím pro cestování v Kataru, můžete také očekávat davy lidí a vyšší náklady na cestování a ubytování.

Pokud se chcete vyhnout davům turistů a ušetřit, zvažte návštěvu Kataru v období od června do září. Tehdy je zde méně turistů a jsou zde fantastické nabídky na cestování a ubytování, přestože je v tomto ročním období horko a dusno s teplotami často přesahujícími 40 °C.

Zkušenosti s počasím v Katar

Počasí v Katar je průměrně ohodnoceno 4,7 z 5 hvězdiček od 3 návštěvníků.

Napište své vlastní hodnocení

Zkušenost s počasím: Vynikající

Krásné slunečné dny. Večery trochu chladnější. Dobré podmínky ke koupání— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Dobré

Počasí je velmi dobré, ale někdy bylo velké horko, protože bylo léto. Je zde spousta dobrodružných a kulturních aktivit. Doporučuji jet v červnu, protože je to nejlepší měsíc v roce pro návštěvu.— Tento text byl automaticky přeložen do češtiny.

Zkušenost s počasím: Vynikající

Byli jsme v Dohá v červenci 2016, asi 22.7. a prý jsme zažili nejvyšší teplotu za posledních 32let.Cca 56,4 stupnu celsia.Nejsem si ale jistý,zda to je nejpřesnější údaj.Mimo klimatizaci nedýchatelné vedro.

Byli jste někdy v Katar?

Podělte se o své zkušenosti s počasím v Katar.

Váš e-mail nebude zveřejněn v recenzi a nebude poskytnut třetím stranám.

Průměrné počasí v Katar podle měsíců

Klikněte na měsíc níže a podívejte se podrobně, jaké počasí můžete v Katar obvykle očekávat. Na základě historických údajů o počasí v Katar můžete pro každý den v měsíci vidět průměrnou teplotu, srážky, vítr a UV-index.